ازبین برده لکه ها:

از بین بردن لکه یکی از مشکلاتی هست که با شست و شوی لباس با آن سرو کار داریم که اغلب با سختی فراوان برای برطرف کردن آن همراه است.

اما لازم نیست از این اتفاق نگران باشید، چراکه خشکشویی آنلاین تندیس واش برای مراقبت از پارچه های و لباس های شما از بهترین شیوه های شستشو و لکه بری استفاده میکند.

اما اگر در منزل و یا مهمانی به طور ناگهانی با لکه ای روی لباستان مواجه شدید راه حل های زیر به شما کمک خواهند کرد که با کمترین دردسر و سریع ترین راه لکه را از لباس هایتان پاک کنید.

از بین بردن انواع لکه

برای از بین بردن لکه، باید دقت کنید که چه چیز هایی برای پاک کردن آن در اختیار دارید.

در زیر ما چند روش را برای شما آماده کردیم که ممکن است یکی از آنها را بتوانید به راحتی در هر خانه ای پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی: پاک کردن لکه

از بین بردن لکه با استفاده از مایع ظرفشویی و آب سرد

ابتدا لباس را “سریعا” زیر آب سرد بگیرید تا کمی خیس شود و لکه آب کمی رقیق شود سپس کمی مایع ظرفشویی بر روی لکه ریخته و پس از مدت کوتاهی حدودا نیم ساعت لباس را داخل مخلوط آب و ماده ی شستشو در همان وضعیت بگذارید بماند، حالا لباس را به صورت کامل زیر آب سرد شستشو بدهید و آبکشی نمایید.

از بین بردن لکه با استفاده از پراکسید هیدروژن

معمولا این روش را به دلیل خطری که درمورد ایجاد لک سفید و آسیب رساندن به پارچه ی لباس وجود دارد توصیه نمی کنیم، اما اگر پارچه ی لباس شما حساس و ظریف نبود میتواند از پراکسید هیدروژن برای از بین بردن آن روی لباستان بهره ببرید به این شکل که مقداری از پراکسید هیدروژن را بر روی لکه ی لباس ریخته و صبر کنید برای مدت۴ دقیقه بماند بعد لباس را مانند معمول شستشو کنید.

مطلب پیشنهادی: معرفی انواع لکه بر

از بین بردن لکه با استفاده از نمک

در این روش بهتر است لباس را در محل لکه نمدار کرده و بعد از آن از نمک خوراکی موجود در آشپزخانه استفاده کرده و بسته به سایز لکه مقداری روی آن بپاشید.

این حجم نمک را باید با تکه پارچه ای تمیز و یا با پنبه به خوبی به سطح لکه بمالید و در نهایت بوسیله ی آب ولرم غوطه ور کرده و بشورید.

مطلب پیشنهادی: پاک کردن لکه

از بین بردن لکه با استفاده از آب و آمونیاک

برای از بین بردن لکه از روی پارچه های الیاف مصنوعی خوب است محلولی از آب و آمونیاک تهیه کرده و مقداری از آن را روی لکه ریخته و سپس لباس را با آب سرد به صورت کامل شستشو دهیم.

مطلب پیشنهادی: پاک کردن لکه با محلول شیمیایی

 

فهرست